The Sims 4 – recenze (pouze 60 %)

Tak jsem si koupil Simiky. Ty nejnovější. Za relativně levou cenu na Aukru. Jakmile byla možnost, tak jsem si je zapnul a byl jsem zvědavý na to, jak to nakonec bude vypadat. Co všechno slibovali, co všechno neslibovali. Po spuštění mně čekalo zklamání.

V rámci celé série, všech předcházejících dílů, jsem očekával krok dál, než v předchozích dílech. Bohužel nastalo to, co mne na tom mrzí. Nastal krok zpět. Všichni známe ve třetím díle celé město, které můžeme bez problémů projít, bez načítání. Od hřbitovů po universitu a stadión. V nové simicí simulaci máme na výběr pouze malé město, které spojuje sousedství a jednotlivé domy. Dá se hrát vždy pouze v jednotlivé budově a jejím okolí, sousední budovy, jak bydlení sousedů, tak funkční budovy, posilovna, knihovna, muzeum… jsou dostupné pouze, když si hráč počká na načtení dat.

Bohužel na výběr, kam svého símíka poslat je omezené. Schází mi hodně několik budov, stadión, škola, kde se dali doučovat některé vlastnosti a vědomosti. Schází mi i bazén a několik dalších budov, které prostě zmizely.

Když jsem si v předcházejících Sims hrách chtěl udělat manžele, po ukončení vytváření simíku nebyl problém vytvořit jejich vzájemné vztahy. To mi v Sims 4 chybí. Vytvořil jsem si sice svoji malou dvoučlennou rodinu, ale až v rámci hraní jsem jejich svazek spojil.

Když se hra vezme, to co hráčům slibovali, lepší pocity simíků, tak to se podařilo lépe, než předchozí zápory. Je opravdu dobře vidět, jak se simík cítí, co všechno prožívá s ohledem na naplněnost jeho ukazatelů a splněných tužeb. Je to zábavné sledovat, jakou má hrací postavička náladu, jestli depresi, jestli je šťastná.

Velmi si cením i toho, že programátoři hry velice optimalizovali veškeré načítaní obrazovek. Veškerá doba k načtení jednotlivých hracích prostorů je velmi rychlá, v porovnání s načítáním Sims 3 je to opravdu mžik.

Možná, že jsem asi moc velký kritik, ale bohužel kolik jsem dal za tu hru, skoro tisícovku, tak to mé peníze lehce oškubalo. Poslední hra simulace života bohužel trpí tím, že je stejné ořezaná jako nejnovější SimCity. Hodně slibů a zklamání a výsledek utekl. Možná počkám na několik dalších balíčků, jestli se hra doplní o ostatní věci, které mi prostě chybí. Od bazénu po hřbitov. Skoro lituji, že jsem si nekoupil krabicovou verzi, kterou bych mohl prodat. Bohužel vlastním digitální verzi, kterou prodat nemůžu.

Komentář

Koment...

«« Intel Pentium 4 – 1.8 Ghz| Brothers: A Tale of Two Sons »»

Facebook
Top 20 za dva měsíce
Poslední aktualizovaný stav: 23.1.2018 14:37:53
  • N/A
Copyright
copyright © Jiří Borový (jborovy@seznam.cz) & Petra Zámečníková 2011-15

Mapa webu.
Reklama
Leden 2018
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Statistiky
Od 22.12.2010 [CNW:Counter]