Potvrzeno! Nová konzole se jménem Xbox One a Kinect 2

V úterý 21. 5. 2013 představil Americký softwarový gigant Microsoft konečně novou herní konzoly Xbox.

Nový Xbox One bude mít 2x lepší hardwarové vylepšení než dosud, bude obohacen mechanikou Blu-ray (konečně) a herní harddisk, by měl mít kapacitu 500GB a paměť by měla být 8GB a z toho 5GB paměti bude využíváno pro hry. Celkově má mít nový Xbox One lepší parametry než konkurence.

Další asi pro nás nepodstatné je vylepšení ve formě jakéhosi propojení herní konzole se set-op boxem či jiným satelitním přijímačem, kde přepínaní mezi televizí a hrou můžete provést pomocí hlasových příkazů, upřímně, kdo z nás tuto funkci používá, buď koukám na televizi anebo hraju. Dále budeme moci využít bezplatnou telefonní službu Skype, která bude již předinstalovaná, stejně tak, jako internetový prohlížeč. Mluví se také o přizpůsobení v duchu systému Windows 8. Nesmíme také opomenout nový systém vytváření her Smart Match, kdy už nebudeme muset dlouho čekat a k dispozici budeme mít i rozšíření achievementů. Nový Xbox One bude mít také možnost širšího připojení zařízení najednou pro více hráčů.

Inovaci zažil nejen Xbox One, ale také pohybový snímač Kinect, který vyjde společně s konzolí a nese název Kinect 2. Kinect 2, by měl mít minimálně 2x lepší rozlišení 1080p a měl by reagovat ještě lépe než doposud, aby tak mohl být plně využíván na video hovory a konference pomocí Skype.

Samotný vzhled, jak konzole Xbox One i Kinectu 2 se mi líbí, avšak uvidíme, jaké rozměry konzole skutečně bude mít. Kinect 2 na mne působil o 1/3 menší než doposud a zaujalo mne na něm lepší elegantnější provedení. Konzole Xbox One už nemá zaoblené tvary a je dělaná ve smyslu nějakého úložiště ve tvaru kostky, taky, ale tento vzhled nevypadá, tak špatně můžete ho bez ostychů vystavit hned vedle televize nebo domácího kina. Inu necháme se překvapit a další zážitky napíšeme až po vybalení a prvním zapnutí.

Společně s předváděním Xboxu One byla předvedená také nová Forza 5, ale pozor závodilo se po Praze na Karlově Mostu a i mezi dalšími pražskými památkami, to mě velmi potěšilo, že nejsme až tak neznámí, takže na hru se rozhodně těším. Dále byly představeny ukázky ze hry FIFA 14, která vyjde souběžně s Xbox One.

Na konferenci bylo řečeno, že nový Xbox One s Kinect 2 vyjde tento rok, ale neví se, kdy a kde J tohle sdělení fakt bylo k ničemu J, ale tuší se, že to bude na podzim roku 2013.

Zkrocení mýtů:

Nový Xbox One nebude muset být připojen k internetu a díky lepším hardwarovým parametrům, nebude ani zpětně kompatibilní s hrami na Xbox 360. 

Nový Xbox One můžete poté zakoupit pouze v balení s Kinect 2, čili nebudete moci zakoupit jen samotnou konzoly.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com