MIRROR’S EDGE CATALYST – První dojem

Předplatitelé EA Access se dočkali nového herního titulu MIRROR’S EDGE CATALYST a jako první si ho mohli vyzkoušet ještě před oficiálním vydáním. Druhý díl navazuje na ten první, který je nám znám už od roku 2009 a naše známá hrdinka Faith se opět vrací, aby pokračovala ve svém boji proti korporaci Gabriela Krugera.

Faith se vydává opět na střechy v City of Glass, nově však nepůjde o boj se střelnou zbraní v kombinaci se skákáním po střechách, jak jsme si mohli vyzkoušet v prvním titulu, ale bude se snažit utéci pomocí běhu ve stylu free runningu a zneškodňovat protivníky bude pomocí bojového umění, jednotlivé bojové triky se postupně učíte, ale jaký způsob zneškodnění nepřátel, to si vyberete sami.

 Z první hodiny hraní na mě hra působí velmi propracovaně, grafika hry odpovídá tomuto století a po zvukové stránce není také co vytknout. Hlavní hrdinka je mrštnější a rychlejší, takže si užijeme pár hezkých bojových chvilek a herní plocha je otevřenější, takže máte více možností, jakým směrem se vydat. Směs bílé a červené barvy, která ve hře převládá, k ní prostě patří. Ve hře skáčete, šplháte, prostě děláte všechno, co byste dělali, kdybyste se pohybovali jen po střechách města. Hra je spíše jen pro otrlé hráče, co ví, do čeho jdou, protože Vaše palce a ukazováčky utrpí z ovladače docela značnou újmu, takže ovládání je docela složité. Hrou Vás provází nápověda, která Vám ukáže, jak trik, skok nebo zneškodnění protivníka provést.  Hra by měla obsahovat jakýsi asynchronní multiplayer, kdy Váš postup a postup jiných hráčů může následně ovlivnit dění ve světě ve kterém hrajete, takže jsme zvědaví, jestli to bude k užitku nebo je to jen zbytečný přídavek. Prostředí působí velice příjemně a hra běží jak má, svižně. Jediná nevýhoda je, že když se Vám skok nepovede a spadnete ze střechy, musíte si danou relaci projít od začátku, a to pořádně naštve, pokud tam byly triky, které jste udělali až na desátý pokus a mysleli jste si, že se jich na dobro zbavíte, ale možná je to záměr, aby Vás o to více vtáhla do herního požitku, kdy nevíte, kdy přestat a musíte to prostě dokončit.

Ve směs se máme, prostě na co těšit a prozatím hru od EA můžeme jedině pochválit, je vidět, že konečně vydali také něco, co stojí za řeč.


  • Žánr: akční adventura
  • Jazyk: anglicky
  • Výrobce: Electronic Arts
  • Datum vydání: 9. 6. 2016
  • EA Access: 2. 6. 2016
  • Doporučený věk (PEGI): 16
  • Hodnocení: 90%

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com