Quantum Break

Hru Quantum Break již několikrát Microsoft propagoval jako úžasně zpracovanou hru, opak je však pravdou. Quantum Break si zahrajete z pohledu třetí osoby hlavního hrdiny Jacka Joyce. Hra se velmi podobá již vydaným titulům, jako je Alan Wake nebo Max Payne, které už jsou svými kvalitami na dnešní dobu zastaralé, ale mají své kouzlo. Hra vyšla v první řadě pro konzoly xbox one, a tak jsme jí prostě museli po velmi dlouhém promýšlení taky prubnout.

Příběh hry je velice lákavý hrajete z pohledu Jacka Joyce, který se nachomýtne, kam nemá. Jeho bratr se zamotal do vědeckého výzkumu, který měl pohltit svět v čase a protože se stalo, co se stalo, náš hrdina teď má zvláštní schopnosti a umí zastavit čas nebo ho posunout, což se mu hodí při přestřelkách, kdy se snaží zachránit různé přátele či spojence a hlavně, kdy se snaží zastavit počínání Monarchu, který po něm pátrá pod vedením stvořitele Paula Sereneho. Náš hrdina si postupně může se své vlastnosti vylepšovat při sbírání různých speciálních předmětů. Hra s časem není až tak jednoduchá, jak se zdá, můžete se rozhodnout, co se stane a jak se dále bude příběh vyvíjet. Jednotlivé zastavení v čase jste sice nuceni použít, ale musíte touto vlastností šetřit, protože se poté nedá použít ihned, takže mozkové závity pojedou na plné otáčky, jak se rozhodnout, kdy použít zpomalení či zastavení nebo se pustit do střílení hlava nehlava. Nepřátelé číhají za každým rohem či neotevřenými dveřmi a pak se ocitnete uzavřeni jako v ringu.

Grafické zpracování hry při dnešních kvalitních TV a samotnému rozlišení konzole xbox one, je katastrofa. V prvních asi 10 minutách zkoumáte, jestli jste si náhodou nedali moc jasu ve hře, potom jestli Vám náhodou neblbne TV, ale ne vše je v pořádku, hra prostě vypadá jako stažený film před x lety, a ten si troufnu říct, že je kvalitnější, než Quantum Break. Hra běží pod rozlišením 720p, což je na dnešní dobu a ceny hry k pláči. K hernímu ovládání napíšu asi tohle, jak si může někdo dovolit nepřidat možnost zaměřovač na nepřátele (klasický křížek uprostřed monitoru), když hra je převážně o zabití protivníka, ehm i když zpomaleně, potom to vypadá, jako když gamepad držíte poprvé v ruce a střílíte kolem sebe hlava nehlava, no prostě tohle Microsoft lidově přestřelil. Natáčení kamery při hraní ujde, ale někdy způsobí více škody než užitku. Jednotlivá ukázková videa mezi misemi jsou pěkná, a pokud se na ně nechcete dívat, máte možnost je přeskočit, ale tato hra je převážně o příběhu, takže doporučuji shlédnout, a hlavně příběh pochopí i lidé, co nejsou tak zdatní v angličtině. Prostředí, ve kterém se pohybujete, je hezké a reálné, máte možnost se volně pohybovat po určitém úseku a objevovat nové díly Vaší příběhové skládačky. Hru můžete poté odehrát znovu s jiným navoleným rozhodnutím, je to pěkné takové cestovaní časem a uvidíte, co se stane, pokud se rozhodnete tak, či onak.

Prvotní natěšení hraní postupně během hry opadávalo. Co více říci k samotnému hodnocení hry, strháváme hodně za grafické a herní zpracování. Příběh byl super, ale hra odpovídá grafickému zpracování hry na xbox 360, tudíž zaostala někde před 5 lety. Hra Vás sice bude bavit, ale není to taková herní pecka, která by udělala díru do světa, snad to jen trochu jako omluva od Microsoft napraví balíček, který je teď momentálně zdarma ke stažení s rozšířením příběhu. Hra se celkově hraje dobře, příběh Vás vtáhne a není to až tak moc akční střílečka, takže si užíváte děj a hrát jí zvládne opravdu každý, je škoda, že si Microsoft nepotrpěl na kvalitu, kterou dnešní hráči vyžadují. Quantum Break vyšel také pro pc, které běží pod Windows 10. Ale hraje distrubuována přez windows Store, tak je ještě více kritizována než konzolová verze.

  • Žánr: akční adventura
  • Jazyk: anglicky
  • Výrobce: Microsoft
  • Datum vydání: 5. 4. 2016
  • Doporučený věk (PEGI): 16
  • Hodnocení: 50%

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com