Fallout 4

Tak zas vyšla úspěšná hra. Není to pokračování GTA, ale je to postapokalyptický svět ve světě Fallout. První Fallout vyšel v roce 1997. Poslední díl vyšel tento listopad.

Co nás čeká? Boston v roce 2077, po světové atomové Válce a jeden z mála přeživší, který měl štěstí, se potuluje krajinou a snaží se přežít.

Proti němu stojí mutanti z říše lidské, z říše zvířecí a samozřejmě normální lidi přežívají,  jak mohou. Samozřejmostí jsou i lidé, kteří pomáhají hlavnímu hrdinovi k přežití.

To, že je hlavní postavou normální člověk a je apokalypsa, člověk stěží přežije, tak i zbraně nejsou výrobky firem. Hlavní postava si musí své zbraně na ochranu a zabití protivníků vyrobit sám. Postupně sbírat každou součástku k vylepšení zbraní.

Postupně vylepšovat lze nejenom zbraně, ale brnění a své vlastní vlastnosti, jako je síla, mrštnost a další věcí, které jsou potřebné k přežití.

Hlavní postava jde ke svému cíli, potkává mnoho postav, jak zlých tak dobrých a snaží se přežít pomocí masa, nezničit si zdraví radioaktivitou a pomáhá mu vlčák.

Je to po GTA další velmi úspěšná hra. Ale naproti GTA V, která překvapila přelomovou grafikou, tak Fallout 4 nemá až tak moderní grafiku, je vidět, že použitý engine je už starší. Nezvládá načítat online přechody mezi venkem a vnitřkem budov. A tak si užijete občasné načítání z harddisku.

Tím, že hraji Fallout 4 na PC, tak jej mám na rychlém disku, a tak veškerá data se načítají dostatečně rychle a tak nemusím čekat delší dobu, ale lituji fanoušky konzolí, protože si musí počkat, až se jim patřičná data načtou.

Mně osobně, se mi hra až tak nelíbí, je trocha těžší, než se zdá. Smrt čeká na Vás za každým rokem, od nepřátelských sekcí, od mutantů a supermutantů a člověk si musí pořád něco vyrábět a hlavně sbírat náboje a brnění aby přežil.

Jednu část hry jsem musel odehrát i jako „nesmrtelný“, abych vůbec přežil. Neměl jsem ani náboje, ani zdraví, a tak pro mě nezbylo jediné východisko, než si průchod části, kde jsem nejvíce natrápil a pořád umíral, usnadnit cheatem.

Nezahraji si hru Fallout 3, abych mohl porovnávat herním mechanizmy, ale poslední díl ohodnotím. V celku dám postapokalyptické hře trochu špatné hodnocení. Celých 70 % za je zastaralou grafiku a už zavedený koncept.

Čekají mně příští rok další hity, jako je Doom a pokračování Mafie a tak doufám, že si příští rok zas zahřeji svůj procesor a grafiku u dobré hry.

Recenze je z webu Kritiky.cz.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com