Far Cry 4 – 95 %

Tak jsem se utrhl ze řetězu a zase koupil hru na internetu. Další moji hrou z více než 70 her, co na svém disku mám online je Far Cry 4. Po dohrání předchůdce, který vyšel před dvěma lety, jsem čekal pokračování, které se mi bude úplně stejně líbit, případně i více.

Far Cry 3 po prvním a druhém dílu sebralo všechny kladné funkce předchůdců a odstranily slepé cestičky, které obtěžovaly hráče. Čtvrtý pokračuje v zavedeném systému a přidává několik neočekávaných bonusů, na které se při vylepšování ve třetím díle zapomnělo.

vlcsnap-2014-11-29-10h22m05s146Změna je život a po Africe ve třetím díle se dostáváme ve čtvrtém do Asie a do imaginární himalájské země, kde vládne tvrdou rukou její mladý král. Jako postava spřízněná s původní královskou rodinou se dostáváte s popelem své matky do země, která je ničena občanskou válkou a díky výběru volby se buďto rozhodnete zůstat s tyranem země, nebo osvobozovat zemi od tyrana.

První varianta zkrátí hru na cca 20 minut a člověk si ani pořádně nikoho nezabije. A druhá varianta je ta správná. Po seznámení s důležitými členy Zlaté stezky, partyzánská skupina, se dostáváte mezi dva hlavní proudy myšlení dvou hlavních kladných postav. Postupně od nich dostáváte úkoly a procházíte příběhem. Seznamujete se s dalšími členy a postupně plníte další a další úkoly. Osvobozovat, ochraňovat, ničit bez odhalení nastavené výbušné systémy.

Od předchozí hry máte na výběr i nové úkoly, které už tak dlouhou dobu hraní prodlužují. Sám příběh má možná tak 30 hodin. Plnění dalších postupných úkolů se nám herní doba prodlouží o dalších 100 hodin. Aktuálně mám odehráno 10 hodin. V předchozí hře mi dohrání trvalo více než dva dny. Zůstalo mi ještě hodně postranních úkolů nesplněných.

Těším se na další příběhové linie, co mně čeká, protože já nepatřím mezi ty hráče, který svěřené úkoly splní ihned na poprvé. Jak člověk nezná, kde se jeho protivníci objeví, tak občas zvolí špatnou strategii. Po několika pokusech stylu Rambo, přijít, vystřílet všechny živé bytosti jsem v několika případech zvolil nejklidnější cestu stealth mise.

V několika případech jsem i využil toho, že příroda je neutrální a může si ji naklonit člověk, jak chce. Pomocí návnad a využití slabých míst ve stanovištích lze některé úkoly vyřešit i bez vystřelené kulky. Všechno udělají za hlavní postavu sloni, včely, nosorožci a další členové přírody.

vlcsnap-2014-11-29-10h23m55s226I když se říká, že 4. pokračování série Far Cry je jenom DLC balíčkem. Tak tomu tak není. Je to úplně nová hra, která má přidané funkce, novou přírodu a nové protivníky. To že hra používá upravený engine z předchozího dílu, vůbec nevadí. Vše je na počítačích bez problémů. Po správném nastavení kvality jde hru hrát bez problémů, bez sekání a bez kolísání framerate.

Svých 33 Gb si hra na disku zabere a u kvalitní hry jsem rád, že si ten prostor zabrala. Nainstalujte si ji na rychlý disk, abyste nemuseli po vašem úmrtí tolik dlouho čekat na načítání dat. Každá sekunda je znát. Pokud ale neumřete, tak veškerý svět máte jak na dlani a můžete chodit, plavat a řídit auta kamkoliv chcete.

Pro fanoušky stříleček z pohledu první osoby doporučuju si hru koupit. Buďto krabicovou verzi, nebo na Steamu nebo přímo online z českých, polských i anglických obchodů, které prodávají jenom klíče. Své peníze jsem utratil dobře a mám další hru, ke které se můžu vždy vracet i po odehrání hlavního příběhu.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com