Fifa 16

Hodnocení: 75%

Žánr: sportovní

Jazyk: anglicky, české titulky

Multiplayer: online, off-line 1-4

Výrobce: EA

Datum vydání: 21.9.2015

Jako každý rok vychází také pokračování Fifa 16 můžeme se tedy těšit na něco více, než nabízela předchozí Fifa 15? Rozhodně ano, hra dostala úplně jiný směr svou rozmanitostí. V první řadě nesmíme vynechat národní reprezentaci žen, které se nyní objevila ve hře úplně poprvé, záměr tohoto kroku nám sice není znám, ale zpestření je to pěkné, ale nečekejte, že budou moci hrát ženy proti mužům nebo, že se Vám začnou německé hráčky po gólu svlékat, i když to bychom si ani jedno pohlaví nenechali určitě ujít. Vybírat můžete až z 12 ženských reprezentačních sestav. Hratelnost ženských hráček je srovnatelná s mužskými hráči, i když občas mi přijde, že ženské hráčky jsou pomalejší a rychleji se unaví, ale zase v obratnosti se to vyrovná mužským hráčům. Co se týče mužského osazenstva, bohužel EA, jak jinak žádné překvapení nemá licenci na Ligu Mistrů ani Pohár UEFA, takže absence českých klubových týmů je velká škoda, takže třeba za Spartu si nezahrajete, natož za jiné námi známé kluby.

vlcsnap-2015-10-13-16h07m12s905 vlcsnap-2015-10-13-16h07m16s258

Další „ono více“ si všimnete hned při prvním zapnutí hry možnosti FIFA Trenér, který Vás provází se snahou Vás naučit novým věcem a tak Vám i samotnou hru ulehčit, tato funkce je volitelná a můžete si jí samozřejmě kdykoliv zapnout nebo vypnout. Nejlépe je tuto funkci mít zapnout pokud budete například hrát s přáteli, kteří paří na konzoly jen sezóně a neví, co jaké tlačítko má za funkci a jak vlastně samotného hráče ovládat a dát vítězný gól. Pro hráče, co už mají něco odehráno je tato funkce k ničemu, a jen Vám znepříjemňuje herní požitek, protože Vám tam neustále nabízí popisky u hráče, které pak opravdu překážejí.

vlcsnap-2015-10-13-16h07m19s889 vlcsnap-2015-10-13-16h17m21s083

Další letošní novinkou je mód FIFA Ultimate Team, tzn. že se Vám náhodně vylosuje tým v čele s hvězdami jako je Ronaldo nebo Messi a zbytek si sestavy si navolíte ze soupisek, je tedy poté už na Vás, jak bude Váš neporazitelný tým sestaven. Poté se můžete vydat napospas online zápasům. První hru v online zápasu máte zdarma, avšak další hraní je nutné si zaplatit mincemi nebo FIFA Points. Své schopnosti můžete poměřit na Match Day Live Po vyhraných online zápasech dostáváte odměny a různá vylepšení. Samozřejmě je možné hrát i offline, protože ne každý hráč dokáže porazit profi hráče této hry. Za tyto offline zápasy získáváte ony mince, které jsou potřebné pro online hraní ve FIFA Ultimate Team.

vlcsnap-2015-10-13-16h18m05s433 vlcsnap-2015-10-13-16h18m11s133

V porovnání s Fifa 15 je letošní Fifa 16 dost vyšperkovaná a rozdíly jsou znát na pohybech hráčů a samotném grafickém zpracování. Hráči spolu jakoby lépe spolupracují a tím u nich dochází méně ke zranění a i celkově jsou méně unavení, ale není všechno zlato, co se třpytí i tak občas si hráč začne dělat, co chce, a ten brankář, co tam vyváděl, ale to se stává opravdu zřídka, tak tuto malou chybičku můžeme pominout. Fifa 16 nabídne každému, co chce, obsah je velmi rozmanitý, až po samotném tvoření vlastního hráče, až po drsné měření sil v online nebo off-line zápasech a letošní novinka ženských týmů určitě přiláká nejednu novou ženskou hráčku J. Takže pokud každý rok jdete do této hry, Fifa 16 Vám nemůže rozhodně ve Vaší sbírce chybět a věřte, že litovat rozhodně nebudete.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com