Forza Horizon 3

Datum vydání: 26. 9. 2016

Jazyk: anglický

Žánr: závodní

Výrobce: Microsoft

Multiplayer : ano

PEGI 3

Hodnocení: 100%

 

Po dvou letech jsme se dočkali dalšího pokračování automobilové závodní hry pod názvem Forza Horizon 3. Už při prvním spuštění bylo vidět, že se jedná o velmi kvalitně zpracovaný díl Forzy Horizon. Pokrok vývojářů je vidět v každé vteřině spuštěné hry.

 

V prvních minutách hry nemáte zpřístupněné všechny položky v menu, nezoufejte, byl to účel, ty se Vám odemknou až po dohrání prvního úseku hry. Systém hry byl zachován dle předchozího dílu, akorát to bylo lépe graficky zpracováno a byly přidány další perličky, které hru jen hezky okořenily.

 

K dispozici je toho ve hře opravdu mnoho a Austrálii prozkoumáte skrz na skrz. Vozový park skrývá až 350 vozidel světových značek a jejich modelů. Čím více jezdíte a vyhráváte, tím více aut a i lepších vozidel si můžete nakupovat a vylepšovat. Pokud Vám to zrovna moc nejde, tvůrci mysleli i na naše uspokojení a některá vozidla dostáváme zdarma po dokončení úseků včetně virtuálních penízek tzv. XP bodů, za které si můžeme koupit auta nebo vylepšení. Ve hře nejde pouze o jízdu, ale musíte také zaujmout Vaše diváky, za fanoušky dostáváte také hodnocení, takže hra inspiruje k dalšímu a dalšímu hraní. Výzev je tu opravdu mnoho, takže je na Vás, co se bude při závodech zrovna odehrávat, kde a za jakých podmínek se bude jezdit. Prostě teď této hře velíte Vy a bude to podle Vás.

 

Jste tvůrčí typ a chcete mít auto dle svých představ, fantazii se tady meze nekladou a tvořením svého miláčka můžete strávit klidně i několik hodin. Pak už jen opatřete názvem svojí značku a můžete vyrazit brázdit Australské prostředí, které je opravdu přenádherné, jak příroda, tak města. Trasu si také můžete nejdříve zmapovat, a to dronem, což je opravdu úchvatné. Jednu ze změn můžeme zaznamenat při pouličních závodech, které se otevírají až po určitých vyhraných soubojích.

 

Po grafické stránce je hra opravdu dokonalá a nelze opravdu tvůrcům nic vytknout. Hra běží svižně bez jakýchkoliv záseků a dlouhého čekání. Ovládání hry je jednoduché a po chvíli splynete se svým vozem a nebudete chtít dát ovladač z ruky. Po hudební stránce je také hra super. Systém výběru hudby dle Vašeho žánru, prostřednictvím rádií je jen vítaný krok. Pokud se Vám zdají soupeři v závodě jednodušší nebo složitější můžete si samozřejmě nastavit obtížnost dle svého.

 

Musím podotknout, že se jedná o nejlépe vydanou závodní hru roku a ostatní studia můžou jen tiše závidět, co nám Microsoft předvedl. Svým obsahem hra nabízí nespočetně hodin zábavy včetně velmi perfektně zpracovaného multiplayeru. Do hry Forza Horin 3 vychází také DLC, kde bychom si měli vyzkoušet nové trasy a jízdu v mrazivém počasí po horách včetně sněžení, už se nemůže dočkat na 13.12.2016. Samozřejmě nelze opomenout další balíčky aut, které si můžete dokoupit, takže co se týká využitelnosti hry, dáváme palec nahoru, protože Vás hra jen tak neomrzí a najde si v ní zálibu opravdu každý bez ohledu na věk.

 

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com