Gears of War 4

Datum vydání: 11. 10. 2016

Jazyk: anglicky

Žánr: akční střílečka

Výrobce: Microsoft

Multiplayer: ano, co-op

PEGI: 18

Vlastní hodnocení: 100%

 

Kdo by neznal hru Gears of War, již z tohoto titulu vyšly předchozí tři díly, a tak hra pro nás byla na xbox one jasná volba. Gears of War 4 vychází skoro po deseti letech vydání prvního dílu a je vidět, že hra za tu dobu prošla několika velice vítanými změnami. O toto pokračování se postaralo studio The Coalition, které také remastrovalo původní hru. A na co se ve hře můžeme těšit? Hlavně na nového hrdinu.

 

Náš hlavní hrdina se jmenuje James Fenix a přátelé mu říkají JD, jen zkráceně jedná se o syna Marcuse Fenixe a Anyy Stoud, které jsme mohli znát z předchozích dílů. Celý příběh se začíná odehrávat 25 let po skončení třetí dílu Gears of War, kdy JD jde ve šlépějích svého otce společně se svými kamarády. A ti co nechtějí být pod nadvládou COGu mají velký problém, což i náš mladý hrdina, při sběru techniky bude nejednou bojovat s drony a roboty, kteří mají za úkol lidi, které nechtějí být pod nadvládou zneškodnit a unést.

 

Příběh můžete dohrát cca do 10 hodin a poté si to můžete vyzkoušet znovu v režimu co-op s kamarádem nebo jít rovnou na multiplayer, který nabízí mnoho možností hraní. Při hraní ve splitscreenu nepočítejte se širokoúhlým obrazem. Při zakoupení hry jak digitální nebo diskové verze dostanete v rámci zpětné kompatibility i předchozí tři díly, což je pro hráče velice vítané gesto. Samotná hra běží ve FullHD rozlišení pod 60 FPS, což je na hře asi to nejúžasnější. Ovládání je jednoduché i pro nové hráče není nijak problémové. Příšery, roboti a další havěť v této hře je velice chytrá a čím dál se dostanete, tím těžší se bude jich zbavit. Zbrojní arzenál je obsáhlejší a najdete tu i nějaké novinky a stále platí, že není nad již provařený Lancer s řetězovou pilou, který nabídne nespočet potřebných nábojů k zabíjení protivníků. Herní prostředí je nádherné a projdete se přes města, vesnice, kanály až do samotného jádra země nesmíme také opomenout zběsilou jízdu na motorce, ale nechte se překvapit sami.

 

Co více napsat o velmi povedeném titulu, než jen tak dál a už se za dva roky nemůžeme dočkat pokračování s názvem Gears of War 5. Hra nabízí nesčetně hodin hraní a je to pocta pro hráče a věřte, že hru nebudete chtít vypnout dříve, než dokončíte celý singleplayer a potom, až Vás vsákne multiplayer nebudete chtít xbox už nikdy vypnout.

 

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com