GTA V (PC) – recenze

Tak jsem se dočkal. Už 14 hraji GTA V. Nedivím se tomu, že tvůrci hry chtěli pro počítače hru pořádně optimalizovat a otestovat. Přeobjednal jsem si hru na Steamu už v únoru a musím říct, že se opravdu podařilo hru správně udělat.

Všichni fanoušci hru chválí. Když odečteme DRM a nutnost mít připojení k internetu, tak 60 Gb na disku je dobře využitý prostor.

V příběhu tří mužů, za které hrajete, si najdete své oblíbené činnosti. Jízdu auty, střílení do zlodějů a narkomanů a samozřejmě střílení a boj s policií a korupcí.

Nechci opakovat všechno, co už dávno, ti kteří hráli GTA V pro konzole, víte. Spíše píšu, že optimalizace hry se velmi podařila. Hru si zahrají i ti, kteří mají kancelářský počítač s grafikou do 1 000 Kč. Zahrají si ji i ti, kteří mají nabušený stroj o ceně nového auta.  Každý si může nastavit svoji konfiguraci od minima, do maxima a rozlišení 4K, které si pustí jenom velcí  a bohatí fanoušci her.

Požitek v minimálních konfigurací je také vynikající. Od hlavních postav, po zbraně i po jízdu auty. Tím, že se na hře pro PC pracovalo tak dlouho, tak se ztratily klasické mínusy konzolových her. Hru lze bez problému hrát v kombinaci klávesnice a myš, kde lze si lze na standardní ovládání bez problému zvyknout. Ovládání pomoci klávesnice a myši je namapamováno logicky a pokud někdo rád hraje podobné hry (3D střílečky), tak lze bez problému ovládat vše stejně, jak si hráči zvykli.

Pro hráče jsou dostupné i manuály ovládání, pokud se setkávají poprvé s autem, vrtulníkem, letadlem a dalšími novými věcmi, a tak ovládání hry lze skoro bez přemýšlení zvládnout. Klidně si můžete hru zahrát i s klasickým ovladačem, ale k počítači vždy patřila klávesnice a myš a ten kdo chce hrát hru s ovladači, tak ať si koupí konzoli.

Pro mě je PC hry GTA V to nejlepší, co si můžu na svém PC zahrát. Oproti konzolím má o dost lepší kvalitu. Ovládání klávesnici a myší je bez problémů. Příběh je dostatečně dlouhý a rozmanitý, aby se s ním člověk bavil dlouho. Všímal si každého detailu a jen tak chodil po městě. Far Cry 3-4 byli o ostrovu a přírodě. GTA V je o městě. Simulátor městského mafiánského žití, kde můžete sledovat, jak lidé žijí svůj normální život.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com