L.A. Noire

Vlastní hodnocení: 99%
Datum vydání: 17.5.2011
Výrobce: Rockstar Games
Žánr: Akční detektivní adventura
Počet hráčů: 1
Lokalizace: angličtina
Doporučený věk: 18

Hra L.A. Noire je akční detektivní agentura, dovolím si konstatovat tyto tři kategorie, do kterých by hra měla spadat, jelikož ve hře najdete opravdu všechno, od detektivní práce přes přestřelky až po pozvolnou jízdu městečkem, kterou si vychutnáte ze svým parťákem ve stylovém vozu a prostředí ze 40. Let.

Hlavním hrdinou této hry je policejní detektiv jménem Cole Phelps, se kterým začínáte hru ve které, je Váš hrdina prozatím pochůzkář, samozřejmě, že postupným hraní (řešením různých případů a misí) se Váš hrdina postupně vypracovává. Vašim úkolem je řešit mnohdy i složité případy, Vaší hlavní pomůckou bude vždy Váš notýsek, kam si zapisujete veškeré poznámky z výslechů, poznatky z ohledávání místa činů atd. další důležitá věc, kterou budete používat je mapa, budou se Vám znázorňovat místa činu a Vy si je tak můžete označit a následně se Vám objeví vlevo dole navigační mapa, kam máte jet či jít. Při jízdě vozem dostáváte také hlášení o pouličních nepokojích a ve hře dále zatýkáte zločince, provádíte prvotní ohledání místa činu, výslechy zadržených padouchů, provádíte i výslechy svědků, které mnohdy dají opravdu zabrat, abyste se dopátrali pravdy a mohli dále postoupit a samozřejmě si ve hře i pořádně zastřílíte při mafiánských přestřelkách. Co více napsat úžasná hra, úžasné prostředí i pojetí misí, které bude postupně řešit a dále se vypracovávat v lepšího policajta.

Ovládání hry je velmi jednoduché i propracované, při ohledávání těla či předmětů z místa činu si předměty můžete podrobně prohlédnout, různě natáčet a otáčet, což při takovém podrobném ohledání ruky, je opravdu zážitek. V případě, že jedete ve voze se svým parťákem a nevíte jak se dostanete na dané místo rychle, stačí se pouhým tlačítkem zeptat svého parťáka a on Vás bude navigovat. Ovládání vozu není zas tak dokonalé, ale po chvilce si zvyknete a na krátká přemístění Vám to rozhodně vadit nebude. Při střílení je to také hodně jednoduché, nepředpokládám, že by s tím měl někdo problém.

Grafické zpracování musím říci, že je velmi na vysoké úrovni což už tu dlouho nebylo. Velmi kvalitní zpracování a realistické prostředí včetně postav. Výrazy v obličejích mě zaujali nejvíce, opravdu si tvůrci dali záležet, aby hra stála za to.

Po hudební a zvukové stránce, je hra velmi výborná. Zvuky jsou realistické, hudba a zvuky při hře jsou příjemné.

Dalo mi hodně přemýšlení zkusit si tuto hru a na rovinu říkám, že je opravdu suprová a cena za kterou se dnes prodává, je velmi příznivá a pokud máte rádi požitek z velmi dobré a kvalitní hry, tak vyzkoušejte, příběh Vás ohromí na hodiny a hodiny hraní a rozhodně si nebudete vyčítat, co jste si to zase koupili.

Jediné, co lze hře vytknout je, že na xbox 360 tato hra nevyšla v češtině respektive je i bez titulků, takže si myslím, že to může pár hráčů odradit už jen díky tomu, že hra vyšla pro pc s českými titulky. Angličtinu trochu ovládám, ale jinak ve hře se dá toho spoustu pochopit a odvodit od situace, akorát si už doslova nepřeložíte dlouhé dialogy, proto doporučuji si zapnout titulky, jelikož mluvené slovo je velice rychlé.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com