LEGO Marvel Avengers

Hodnocení: 85%

Žánr: adventura

Jazyk: anglicky

Multiplayer: off-line 1-2

Výrobce: Warner Bros Interactive

PEGI 7

Datum vydání: 29.1.2016

Kdo by nechtěl vidět všechny nejlepší komiksové hrdiny světa ve hře jako je lego. Na dlouho očekávánou hru LEGO Marvel Avengers jsme se dlouho těšili. Hra navazuje, jak jinak než filmový trhák Avengers: Age of Ultron. Ve hře si zahrajeme se spoustou hrdinů, jak už to ve hrách s námětem lego bývá, ale hlavně si zahrajeme s hlavními postavami jako je legendární Kapitán Amerika, Iron Man, Thor, Hulk, Hawkeye a Black Widow. Úkolem našich hvězdných hrdinů bude bránit naší planetu před nadvládou Ultronu. Příběhově hra kopíruje filmový scénář s nádechem legového humoru.

Už při prvním spuštění hry mně jako hráče zamrzelo dlouhé načítání, samozřejmě se potvrdila i další výtka a to, že následně jsou i dlouhá videa mezi jednotlivými úkoly a koly, která nejdou přeskočit. Když ale pominu ty dlouhá někdy zbytečná videa, hra stojí za to čekání, protože herní požitek je naprosto úchvatný, je vidět, že graficky i ovládáním se hra posunula o krok dál. Další věc, která se trochu autorům nepovedla, je hraní v režimu dvou hráčů, protože jakmile začnete řádit oba najednou, nemáte absolutně žádný přehled, co právě děláte, a systém rozdělených obrazovek po chvilce začal jaksi stávkovat, takže doufejme, že to ještě nějakou aktualizací vyladí. Co se týká hraní příběhu v jednom hráči, není na co si stěžovat a v tomto ohledu je hraní plynulé a bez chyby. Postupně hrajete s hlavními postavami podle toho, jakou část zrovna hrajete, k dispozici máte i jiné postavy, které jste například ve filmu ani nezaregistrovali, což zase trochu přidá hře na hratelnosti a jen tak neomrzí, protože stále nalézáte něco nového. Procházení kol se postupně stěžuje a trvá Vám také o dost déle jej následně dohrát, což někdy není moc dobré, takto si na hru musíte vyhradit minimálně hodinu času, abyste odehráli celé kolo a následně se Vám postup uložil.

Po grafické stránce je hra naprosto úžasná. Videa jsou hezky zpracovaná, ale jak už bylo zmíněno příliš dlouhá, pokud se těšíte hlavně na hraní, budete lehce zklamáni. Systém ovládání postav je víceméně vždy podobný, čím více postav následně objevujete a máte k dispozici, musíte se postupně naučit je ovládat, někdy ovládání není jednoduché, protože jste vhozeni přímo do děje hry. Náročnost hry je průměrná, sem tam svůj mozeček u hádanky potrápíte. Pokud se, ale chcete vyřádit a sbírat zlaťáky, tak můžete kolem sebe mlátit hlava nehlava, a to je pak to pravé ořechové pro sérii lego her. K dispozici budete mít postupně až 100 postav. S hlavními hrdiny si zahrajete hned v začátku hry. Před sebou máte cca 12-15 hodin hraní v závislosti na tom, jak dokonale chcete jednotlivá kola splnit. Pokud Vám přijde málo, kolik hra nabízí, můžete si dokoupit DLC s dalšími vymoženostmi nových kol. Pokud jste si hru předplatili před vydáním, měli jste DLC v ceně jako dárek, což taky není k zahození a možná nad těmi chybkami trochu přivřeme oči.

LEGO Marvel Avengers je určitě hra, která jen tak neomrzí, ale dokonalý tento titul není, doufejme, že tyto chyby vývojáři opraví nebo se jich v dalších sériích lega vyvarují. Hra najde využití na dlouhé zimní večery, jak pro děti, tak dospělé, co rádi hrají tento typ hry.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com