Need for Speed (2015) – recenze

Hodnocení: 50%

Žánr: závodní

Jazyk: anglicky

Multiplayer: off-line, Multiplayer

Výrobce: EA

Datum vydání: 5. 11. 2015

EA Access: 28. 10. 2015

Doporučený věk (PEGI): 12

S očekáváním jsme čekali na vydání dalšího pokračovaní série Need for Speed a dočkali jsme se, ale už teď můžeme říci, že se jedná o velmi průměrnou hru, která velmi pokulhává svou kvalitou za ostatními vydanými hry v letošním podzimu. Možná EA sázelo na otřepané hráče, kteří zůstanou věrní této sérii herní nálože. Bohužel roční pauza nepřinesla nic tak závratného, z čeho bychom se měli radovat.

2

1

Hru jsme si měli možnost vyzkoušet týden před jejím vydaní prostřednictvím aplikace EA Access. A už při prvním spuštění byly vidět nedostatky, které opravdu bijí do očí. Zastaralá herní grafika působí velmi stroze, a je to škoda od tak velkého vydavatele her. Hned při prvních závodech v ulicích bylo povšimnuto, že se občas ztrácí okolní auta, konkrétně dodávka, co to má být, už mi to přijde jako nedoladěný Assassin’s Creed Syndicate. Systém získávání aut také není zrovna nejlepší. Hra nabízí několik módů hraní, konkrétně Speed, Style, Build, Crew a Outlaw, ale až kombinací dohrání všech těchto módů dosáhnete nejlepších výsledků, tzv. reputačních bodů, což je opravdu velmi zdlouhavé a nudné. Co se týká ovládání, dobré, ale zase chybí možnost změny pohledu při jízdě, což je škoda, každému to nemusí vyhovovat. Jelikož jezdíte většinu času v noci, tak grafika je opravdu zastaralá a působí to tak nějak nerealisticky. Jedině snad k hudební stránce hry, není co vytknout, protože je to klasika, ano klasika, která se hodí do této závodní hry ve stylu Need for Speed, nic víc, nic míň.

5

6

Ve hře máte možnost příběhu nebo multiplayeru, ale samotný Multiplayer hru nezachránil. V této hře se jedná pouze o závodění a úpravu vozidel, ale nečekejte zázraky s Forzou se to opravdu nedá srovnávat, tak jak nám vývojáři prezentovali na E3 konferenci. Jediné, co na hře vypadá dobře, jsou některá auta, která jsou k dispozici na závodění v prázdných ulicích velkoměsta jménem Ventura Bay. Budete hrát v jednotlivých čtvrtích tohoto města, konkrétně v Burnwood, Crescent Mountains, Royal Park, South Port, El Ray a Franklin Terrace. Každá čtvrť je specifická pro jízdu, např. jízda v úzkých uličkách, jízda v horském terénu nebo jízda ve čtvrti plné firemních budov, kde se nachází gigantické stavby, které Vás mimochodem minou jen zřídka, protože budete mít co dělat stíhat sledovat rychlou jízdu Vašeho auta a okolní prostředí Vám velmi rychle splyne. V některých čtvrtích je nutné si dávat pozor i na policisty, ano i s tímto bylo počítáno, někde budou o dost ostražitější a mají na Vás opravdový zálusk. Tuning aut je přístupný postupně i získávaní aut, vývojáři to nějak nedomysleli, protože to trvá docela dlouho, než nasbíráte úspěchy a peníze pro nákupy.

9

15

Závěrem lze říci, že hra je velmi průměrná, možná že tímto jí i nadhodnocujeme, myslím, že hra by se spíše hodila jako arkáda zdarma se zlatým členstvím nebo s výraznou slevou, nám to stačilo pouze k vyzkoušení a závěrem, je hra jedno velké zklamání, od tak velkého giganta, bylo očekáváno většího úsilí nás hráče zaujmout. Možná, to tak všechno souvisí i s tím, že ořezaná hra pod názvem Need For Speed No Limits byla vydána i na Apple App Store a Google Play pro další přenosná zařízení, kde také nesklidila moc velkého ohlasu. Tady se prostě jedná zběsilou jízdu a plnění jednotlivých misí s mizernou okolní grafikou.

11

14

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com