Rango

Vlastní hodnocení: 100%
Výrobce: EAGAMES
Žánr: akční adventura
Počet hráčů: konzole: 1-2
Lokalizace: angličtina
Datum vydání: 25.2.2011
Doporučený věk: od 7let

V úvodě si dovolím napsat, že hra předčila mé očekávání a velmi mile mne překvapila. Hra je velmi akčně zábavná adventura, i když filmový hit Rango mi přišel velmi nudný. Tato hra, stojí za to si jí pořídit, zabavíte se opravdu na dlouhé hodiny. Hra je vhodná pro malé i velké a hlavně pro nadšence  kvalitních, animovaných westernových herních trháků.Grafika je velmi propracovaná a budete se cítit jako byste hráli v animovaném filmu, u kterého nevíte jak a kdy skončí, protože tento příběh hry není přesně podle předlohy filmu. Doprovázející hudba je dost fádní, ale na druhou stranu přizpůsobena do westernového pojetí Divokého Západu, ale když se zaberete do hraní, tak Vám to ani nepřijde. Zvuky při hraní, jsou velmi povedené a jen tak Vás hra neunudí, povedený je také zvuk k nabití zbraně, vždy dostanete upozornění, že Vaše zbraň už je nabita. Samotný Rango, je ztvárněný přesně podle filmu i další postavy jsou realisticky ztvárněné.  Animace jsou také kvalitně graficky propracované a zábavné a ani nejsou ani moc dlouhé, ovšem přeskočit se nedají.

Po celou dobu hry hrajete pouze s postavou Ranga ve westernovém prostředí, které je velmi perfektně ztvárněné přesně podle filmu a snažíte se vyvarovat všem nástrahám Divokého západu.  Hra má cca 8 misí dlouhých cca po 35 minutách, doba se může samozřejmě i protáhnout pokud zrovna něco pokazíte.  Hra má vždy v misi záchytné body cca myslím, že po 10minutách do další minianimace, abyste nemuseli opakovat celou misi od začátku, samozřejmě pokud chcete hrát celou misi od začátku, tak si můžete navolit i nové opakování. Hra by se měla ukládat při výše zmiňovaných záchytných minianimacích, takže nemusíte vždy dokončit celou misi. K délce hraní celé této hry mám z jiných zdrojů zjištěno, že k dokončení hry, je potřeba cca 5-6h hraní, ale tohoto bych se vůbec neobávala, nyní mám odehráno cca 8hodin a jsem v půlce splněných misí v lehkém režimu, které rozhodně neplním na 100% .

Při hraní můžete využít výše zmiňovanou zbraň či útok Rangovým ocasem, za útok ocasem na protivníky dostáváte lepší ohodnocení a více bodů J. Postupně budete muset nasbírat šerifské hvězdy, které dostáváte za splněné mise, rozbité bedny či vykopané zlato krumpáčem nebo po boji s nepřáteli, celkem je těchto šerifských hvězdiček 17 a každá má tři úrovně. Za nasbírané body čili hvězdičky si můžete nakupovat vylepšení pro Ranga.  Jednotlivé mise jsou někdy těžké a někdy lehké, ale stále jsou zábavné např., když budete muset vyšplhat po plotě, který je nabitý elektřinou a u Ranga, pak poté vidíte všechny jeho kosti nebo například největší soustředění věnujete při útěku z místnosti, kde je deratizátor, kterému se musíte skrývat a k tomu ještě sbírat body na šerifské hvězdičky a prát se s nepřáteli a pozor na elektricky nabité švábi!

Ovládání hry je jednoduché, ze začátku se vše postupně učíte a poté, Vám je vždy zobrazena nápověda pro provedení určitého pohybu, např. pro přelezení lana z jedné strany na druhou, při které musíte udržovat Rangovu rovnováhu, aby nespadl do propasti. Honičky jsou provedené např. hned ve druhé misi jedete na koni a snažíte se vyskočit na jedoucí vlak a při tom se musíte vyhýbat překážkám či přeskakovat je a při tom střílet nepřátele Ranga a také pozor na úzká místa a postupně padající kameny, tato mise mi přijde asi nejtěžší.

Ve hře najdete spoustu westernového dobrodružství se spoustou úkolů, rvaček, střelby a logického plnění úkolů. Hra mně velice zaujala, protože je neustále co vylepšovat ve svém módu a nemrzí mne útrata za tuto hru.

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com