ReCore

Datum vydání: 16. 9. 2016

Jazyk: anglický

Žánr: akční adventura

Výrobce: Microsoft Studios

Hodnocení: 85%

Recore je akční plošinovka, která byla vydána před nedávnem. První namlsání přišlo s akcí od Microsoftu, že máme k dispozici prvních 30 minut hraní této hry zadarmo. Už teď ale vím, že 30 minut bylo zatraceně málo a přesvědčilo mě o to koupi této hry. Jedná se o velmi pěkně zpracovanou hru.

vlcsnap-2016-10-09-11h40m09s826 vlcsnap-2016-10-09-11h31m21s911

O co vlastně ve hře jde? Probudíte se na pouštní planetě jménem Far Eden, o kterou se měli během kryospánku naší hrdinky a dalšího přeživšího lidstva starat Coreboti. Nebyl by to příběh, kdyby se něco nezvrtlo, v našem případě napadl roboty nějaký vir a Vy tak musíte přijít na to, kdo zákeřný vir vynalezl a také je Vašim úkolem zachránit ostatní přeživší lidstvo.

Ve hře budete řešit nesčetně hádanek a tak Vám chvíli potrvá se sžít s hlavní hrdinkou, ale potom to stojí za to vidět, co všechno dokáže. Vašim přítelem Vám bude v začátku robotický pes jménem Mack a mnoho dalších robotických postav. I když hra působí jednoduše, není to, ale pravda, souboje s naštvanými robotickými pavouky a dalších jejich příbuznými Vám dá pěkně zabrat. Jednu pasáž, tak můžete hrát třeba hodinu, kdy se Vám povede vyvraždit příšery až na 30 pokus. Robotické příšery mají různé stupně, jak Vás mohou oslabit nebo dokonce zabít. Modré jsou pro zabití nejjednodušší, poté je následují červené, žluté a nakonec se najdou i takové, které Vás dokáží oslepit, postupem času si zvyknete a budete vědět, na co si máte dát pozor a malé létající robotické mouchy jsou proti těm velkým postupem času skoro k smíchu. Mack Vám může vyčmuchat spoustu věciček a malý robotický kamarádi Vám zase ukážou, kam skočit nebo kam jít dál. Těšit se tak můžete i na další Vaše přátelé dalšího jménem Seth robotického pavouka a Duncana robotické opice, které Vám hra přidělí později, dávejte si však na své přátele pozor, aby je zlý Coreboti neunesli. Vaše robotické přátele můžete také vylepšovat a to docílíte jedině rozbíjením jakýchsi balíků a hledáním truhly, která vždycky obsahuje nějaké líbivé součástky či palivo. Následné vylepšování se Vám projeví i ve Vašich statistikách v boji. Nezapomeňte také procházet všechny kouty a vše poctivě sbírat, jinak se konce ve hře nedočkáte, pro dokončení musíte mít vše s jednotlivých misí vysbírané a objevené, což musíme tvůrcům vytknout, né každý si potrpí na dlouhé chození a hledání serepetiček v písečných dunách.

vlcsnap-2016-10-09-11h33m10s949 vlcsnap-2016-10-09-11h33m43s337

Hra je graficky velmi povedená. V prostředí ve kterém se na nacházíte a plníte mise je velmi důkladně propracované a Vy se tak můžete pohybovat, kde chcete. Někdy je opravdu lepší se nejdříve porozhlédnout, jak daný úkol vyřešit, protože potom se můžete motat dokola i celé hodiny, některé navádění není zcela jasné a chvíli Vám potrvá, než Vám to docvakne, co po Vás hra chce, abyste udělali. Jediné, co hře ubírá na hodnocení, jsou velmi dlouhé načítací obrazovky a tak když Vás zabijí, můžete si mezitím dát kafíčko a pak zase pokračovat. Po hudební stránce je hra výborná. Podle hudby také poznáte, jestli se něco bude dít, což je dobrý postřeh a můžete se tak chvilkově nabudit pro nelítostný souboj. Ovládání hry je trochu složitější a bude Vám trvat delší dobu, než odhalíte všechny schopnosti hrdinky, které máte k dispozici. Schopnosti Vám také postupem času přibývají.

vlcsnap-2016-10-09-11h39m28s294 vlcsnap-2016-10-09-11h38m38s264

Závěrem lze říci, že u tohoto titulu se opravdu nudit nebudete. Hra mě velmi příjemně překvapila svou propracovaností. Příběhově se jedná o nekonečné hodiny hraní, skákání a střílení, pokud jste profík, hru dáte i za 20 hodin. Hra se tak rozhodně zařadila do řebříčku kvalitně vydaných titulů letošního roku, kdy své investice určitě nebudete litovat.

vlcsnap-2016-10-09-11h36m49s538 vlcsnap-2016-10-09-11h37m17s882

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com