Remember Me

Vlastní hodnocení: 100%

Žánr: akční

Datum vydání : 5.6.2013

Jazyk: anglicky

Věk: 16+

Výrobce: CAPCOM

vlcsnap-2013-06-06-16h39m31s69vlcsnap-2013-06-06-16h32m55s182

 

Hra Remember Me se odehrává v Neo-Paříži roku 2084, kdy osobní vzpomínky jsou digitalizovány a někdy i kupovány a můžete s nimi samozřejmě i obchodovat což je kámen úrazu společnosti. K tomuto zvratu došlo na počátku 21. století při nárůstu využívání sociálních sítí. Ve hře budete hrát s hlavní hrdinkou jménem Nilin, kterou díky tomu, že věděla příliš mnoho, zatknou a následně jí vymažou její vzpomínky, jelikož sama lidi v minulosti okrádala o vzpomínky. Nilin se však podaří z vězení spíše z jakési léčebny uniknout a chce tak svým hledáním získat zpět svojí identitu. K získání její identity jí pomáhá její jediný a poslední přítel, kterého má.

vlcsnap-2013-06-06-16h35m00s161vlcsnap-2013-06-06-16h37m26s87

Nyní již k hodnocení samotné hry, ve hře jak je výše popsáno budete hrát s celkem pohlednou ženou jménem Nilin, která svou krásou trochu připomíná hrdinku ze hry Tomb Rider. V začátku se budete muset dostat z vězení, avšak to je snad ta nejjednodušší pasáž této hry, která je pojmenována jako episoda 0. Poté se ocitnete ve městě jménem Neo-Paříž, která svým dojmem připomíná v začátku velmi temné město, kde si budete muset vydobýt své místo a najdete bývalé kamarády, kteří Vás znají, ale Vy je bohužel neznáte, jedná se tedy pouze o dvě osoby, takže nic co by Vás mělo moc zajímat. Díky, ale těmto dvou osobám přijdete na své předchozí zázračné schopnosti, které poté budete využívat v boji jednak se strážci, kteří po Vás pátrají, protože jste díky útěku z vězení hledaná osoba v celé Neo-Paříži. Zázračnou schopnost budete také využívat vůči dalším nepřátelům, kteří Vám přijdou do cesty, ale nemyslete si, že je to bůhví co za schopnost. Nadpřirozenou schopnost, tedy poté nejen jednu, můžete aktivovat vždy po 60 uběhlých vteřinách a další po 180 vteřinách, takže zbytek musíte zaštítit bojem, který se postupem času učíte a můžete si také nějaké bojové comba odemknout za získaný postup a následně se je naučit používat. Hrou Vás provází Váš jediný přítel, který Vám napovídá a v některých pasážích hry jako duch Vám ukazuje cestu, kam jít a na co si dát pozor, tohoto přítele získáte při vzpomínce na minulost, hned v začátku hry. Ve městě potkáte lidi jako Vy, zombie i roboty a inteligence robotů je velmi dobře a legračně pojatá. Budete se procházet městem, skákat po střechách, bojovat se strážci, lézt robotům do bytů nebo navštěvovat různé podniky či budovy. Dále v té temnější části hry, budete bojovat proti zmutovaným lidem, jakýmsi příšerám a mega robotům. Pohybovat se také budete v temných tunelech, kanálech a dokonce i v podzemce, kde se těšte na nálož strašidelného adrenalinu v metru. Ve hře se dobře prolíná akce s oddechnutím, což oceňuji.

vlcsnap-2013-06-06-16h41m11s53vlcsnap-2013-06-06-16h43m40s11

Hru jen tak rychle nedohrajete, takže se připravte na pořádně dlouhou herní nálož, tvůrci slibují cca 10 hodin herního času, ale už teď můžu říci, že se to jistě protáhne, protože některé úkoly nelze splnit na první, druhý ani desátý pokus, leda, že byste hru znali od začátku do konce. Po grafické stránce, je hra až překvapivě velmi pěkně a realisticky udělaná, postavy jsou skoro jako živé a detaily, jak postav, tak herního prostředí jsou dokonalé. Chvílemi tedy ani nevíte, zdali by to mohla být budoucí realita našeho Světa. Hra není žádná střílečka, i když si i zastřílíte, spíše čekejte něco od akce a něco od logického uvažování v objevování, skákání atd. Je to velmi pěkný příběh, který Vás láká ho dohrát, abyste věděli, jak to vše nakonec dopadne nebo co Vás ještě bude čekat. Hra je v anglickém jazyce, ale to hraní moc nepřekáží, věci, co se Vás chce, se dají odvodit i když české titulky by tuto hru povznesli ještě více a mnoho hráčů by je jistě taky ocenilo. Ve hře budete okrádat i některé nepřátele o jejich vzpomínky. Co se týče ovládání, tedy v boji jednoduché zrovna není, protože se musíte přesně naučit combo triky a v boji se tedy někdy docela zapotíte, když se na Vás vrhne 5 a někdy až 6 strážců či zmutovaných najednou nebo budete bojovat s asi 200 kilovým borcem nebo mega robotem. Ve hře si také pohrajete s posuny v čase, což je také docela pěkná funkce.

vlcsnap-2013-06-06-16h50m30s222vlcsnap-2013-06-06-16h36m10s123

Hra mě velice překvapila svou vyvážeností a hlavně detaily, jelikož poslední dobou něco s takovouto herní tématikou nevyšlo. Hra rozhodně stojí za koupi, pokud si chcete užít ve hře něco, co nevíte, jak dopadne a chcete hrát poutavou hru velmi dlouho a nejde Vám jen o střílení. Tvůrci si na této hře dali záležet, takže za tu cenu dostanete také kvalitu a zábavu, kterou očekáváte, doufám, že podobně kvalitních titulů vyjde více.

vlcsnap-2013-06-06-16h50m43s130vlcsnap-2013-06-06-16h51m37s162

 

Komentář

Koment...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com